Gra inwestycyjna

Zasady gry

Zasady gry

Na początek

Jak tylko poznamy termin gry z nagrodami, zostanie ona tu opublikowana.

Wirtualne pieniądze

Grę rozpoczynasz dysponując wirtualną kwotą 100 000 zł, którą możesz wykorzystać do zawierania transakcji. Przed rozpoczęciem gry z nagrodami, twój portfel zostanie wyzerowany i rozpoczniesz ponownie z nowym portfelem zasilonym wirtualną kwotą 100 000,00 zł.

Jeżeli w trakcie trwania Fazy Głównej stan Twojego portfela spadnie poniżej 50 000 zł zostaniesz wykluczony z rozgrywki. Warunek ten sprawdzany będzie raz dziennie po zakończeniu sesji giełdowej.

Składanie zleceń

Poprzez Rynek można łatwo składać zlecenia kupna i sprzedaży certyfikatów Turbo. Żeby uzyskać dostęp do możliwości składania zleceń najpierw musisz rozwiązać krótki test z wiedzy, który znajdziesz też w zakładce Akademia.

screenshot Akademia

Następnie wystarczy wybrać odpowiedni produkt i złożyć zlecenie. Bieżące zlecenia i historie transakcji można przeglądać w czasie rzeczywistym na pulpicie.

screenshot Portfel

Informacja o średniej wartości wszystkich transakcji i ceny danego instrumentu w momencie zakupu

Informacja o aktualnej wycenie twojej inwestycji

Po kliknięciu w „Szczegóły” obok danej pozycji pojawi się historia twoich zleceń na tym certyfikacie, który również zaznaczone są na wykresie.

screenshot Akademia

Obserwacja uczestników

Masz możliwość obserwowania innych uczestników gry. Możesz śledzić poczynania najskuteczniejszych inwestorów, w tym swoich przyjaciół i rodziny.

Maksymalny podział inwestycji według rodzaju produktu

W swoim portfelu możesz przeznaczyć:
• 100% całkowitego kapitału na ETF
• 100% całkowitego kapitału na Akcje
• 50 000 zł na certyfikaty Turbo

Subklasyfikacje

Możesz stworzyć swoją własną Subklasyfikację i współzawodniczyć z przyjaciółmi i rodziną. Po wybraniu nazwy możesz rozpocząć zapraszanie swoich przyjaciół. Wasze wyniki są prezentowane zarówno w Subklasyfikacji jak i w Rankingu ogólnym.

Koszty transakcji

W grze inwestycyjnej obowiązują następujące koszty transakcyjne (prowizje): 5 zł od każdego zlecenia.

Realne notowania

Gra inwestycyjna zapewnia dostęp do notowań rynkowych przekazywanych z nieznacznym opóźnieniem. Zawieranie transakcji jest możliwe w dniach sesyjnych na GPW, zgodnie z aktualnymi harmonogramami sesji dla poszczególnych instrumentów.